mojeauto.pl > porady > Aktualności > Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Legenda amerykańskiej motoryzacji debiutuje w nowej odsłonie. Jeep Wrangler zachował terenowe właściwości jezdne, a na jego pokładzie pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo podróży.

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Nowa stylistyka Jeepa Wranglera nadal posiada wszystkie cechy charakterystyczne amerykańskiej ikony motoryzacji - żebrowany grill w kształcie trapezu, okrągłe reflektory i kwadratowe światła tylne. Inżynierowie dopracowali aerodynamikę, ale przy okazji odchudzili konstrukcję aż o 90 kg. Auto jest nadal wyposażone w składaną przednią szybę, ale w razie potrzeby można się pozbyć wielu fragmentów karoserii. Producent umożliwił demontaż drzwi, dachów, a nawet okien.

Wnętrze nowego Wranglera zostało mocno odświeżone. Nowoczesność połączono z klasyką, a wykorzystano do tego dużo lepsze materiały niż w poprzedniej wersji. Tak przynajmniej obiecuje producent. Na pokładzie znajdziemy trzy systemy multimedialne Uconnect do wyboru. Zapewniają funkcje komunikacyjne, rozrywkowe i nawigacyjne. Zestawy obejmują pełnokolorowy zestaw wskaźników LED, wybór ekranów dotykowych 5,0, 7,0 lub 8,4-calowych z funkcją "naciśnij-i-przybliż", funkcje Apple CarPlay i Android Auto.

Pod maską Wranglera przeznaczonego na rynek amerykański znalazły się trzy jednostki. Podstawowy silnik to 4-cylindrowy, turbodoładowany benzyniak o pojemności dwóch litrów. Jednostka rozwija 270 KM maksymalnej mocy. Połączono ją z 48-woltową instalacją elektryczną i specjalnym rozrusznikiem zintegrowanym z alternatorem. Większy, 3,6-litrowy silnik V6 Pentastar rozwija 285 KM mocy. Nowością jest wysokoprężna konstrukcja EcoDiesel 3.0 V6. Silnik połączono z 8-biegową skrzynią automatyczną.

Producent oferuje dwa zaawansowane systemy napędu 4x4 i 2-biegową skrzynię rozdzielczą Selec-Trac z możliwością jazdy w każdych warunkach. Wyposażenie obejmuje elektrycznie blokowany tylny i przedni mechanizm różnicowy Tru-Lock, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lock oraz elektronicznie rozłączany stabilizator przedniej osi.

Na targach w Los Angeles zadebiutował Wrangler przeznaczony na rynek amerykański. Wersja europejska będzie dostępna dopiero w 2018 roku, po komercyjnej premierze modelu przygotowywanego na region EMEA.

 

Tematy w artykule: Jeep Jeep Wrangler

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.