mojeauto.pl > porady > Bezpieczna jazda > Nadsterowność - nie tylko w autach przednionapędowych

Nadsterowność - nie tylko w autach przednionapędowych

Nadsterowność może prowadzić do tragicznego wypadku, ale nie jest to zjawisko z którym sobie nie jesteśmy w stanie poradzić. Dziś słów kilka o nadsterowności.

Nadsterowność  - nie tylko w autach przednionapędowych
Nadsterowność często występuje, gdy z dużą prędkością pokonujemy zakręt. Tylna oś traci przyczepność i zachowuje się tak, jakby tylne koła chciały wyprzedzić przód samochodu.

Podczas nadsterowności zazwyczaj dochodzi do obrotu auta wokół własnej osi. Można temu zapobiec, kontrując kierownicą w przeciwną stronę do kierunku zakrętu. Reakcja musi być szybka.

Najczęściej tendencję do nadsterowności wykazują samochody tylnonapędowe. Zbyt mocne wciśnięcie gazu sprawia, że koła zaczynają kręcić się szybciej niż przednie i dochodzi do uślizgu kół. Może się tak zdarzyć, że również przednionapędowy samochód wpadnie w poślizg nadsterowny. Instruktor Skody Auto Szkoły tłumaczy, kiedy może dojść do takiej sytuacji.

Tematy w artykule: jazda bezpieczna

Podobne wiadomości:

Bezpieczny samochód służbowy

Bezpieczny samochód służbowy

Bezpieczna jazda 2017-02-28

Zimowy wyjazd na narty - jak się przygotować

Zimowy wyjazd na narty - jak się przygotować

Bezpieczna jazda 2016-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.