mojeauto.pl > porady > Premiery > Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Lexus zaprezentował nową wersję modelu RX z literką "L".  Pod przedłużonym nadwoziem ukryły się trzy rzędy foteli.

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX zadebiutował w 1998 roku, kiedy mało kto myślał o modzie na SUV-y. Jednak samochód szybko wpasował się w segment premium i od tamtego czasu zyskał ogromną popularność. Do tego stopnia, że stał się najchętniej kupowanym modelem japońskiej marki. Producent postanowił odpowiedzieć na kolejne wymogi rynku - wersję z trzema rzędami siedzeń.

Lexus RX L ma wydłużoną o zaledwie 110 mm tylną część nadwozia, co wpłynęło również na kąt nachylenia tylnej szyby. W ten sposób udało się wygospodarować więcej miejsca dla trzeciego rzędu siedzeń. W bagażniku zamontowano niewielką kanapę dzieloną w stosunku 60/40 dla dwóch osób. W kabinie przedłużonej wersji znalazło się więcej miejsca nad głowami, ale zyskali też pasażerowie w drugim rzędzie foteli, gdzie jest więcej miejsca na nogi.

Dostęp do tylnych siedzeń zapewnia przesuwana kanapa drugiego rzędu. Wszyscy pasażerowie w kabinie są chronieni przez kurtynowe poduszki powietrzne. Trzeci rząd siedzeń nie wpłynął na ograniczenie przestrzeni bagażowej Lexusa RX L. Producent twierdzi, że podłoga bagażnika za oparciami tylnych siedzeń jest dłuższa niż u konkurencji, ale na razie nie podaje konkretów.

Siedmioosobowy Lexus jest dostępny w dwóch wersjach napędowych. Podstawowy model RX 350L ma pod maską 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 294 KM (358 Nm) połączony z 8-biegową skrzynią automatyczną. Auto jest dostępne z opcjonalnym napędem na obydwie osie - Dynamic Torque Control AWD. Z kolei wersja RX 450hL ma pod maską hybrydowy układ napędowy o łącznej mocy 313 KM. Napęd jest realizowany na obie osie za pomocą systemu E-Four.

Tematy w artykule: Lexus Lexus RX

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.