mojeauto.pl > porady > Aktualności > Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.

Autostrada A1 zostanie dokończona

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że rusza wybór wykonawcy na ostatni brakujący odcinek autostrady A1. 24 kilometry trasy między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem mają powstać w najbliższych latach.

Obecnie trwa budowa odcinków A, C oraz D. Te mają zostać ukończone do 2022 roku. Brakuje wciąż natomiast około 24 kilometrów odcinka B, ale i to ma się w najbliższych latach zmienić. Po tym autostradą A1 można będzie wreszcie dotrzeć od Czech aż nad Bałtyk, a cała trasa będzie liczyć 570 kilometrów.

Podobnie jak w przypadku pozostałych fragmentów autostrady, biegnących w stronę województwa śląskiego, czyli odcinków C i D, A1 będzie wiodła śladem obecnej drogi krajowej nr 1 (DK1). Będzie ona jednak trzypasmowa w obu kierunkach. Co więcej, nowa autostrada A1 będzie miała nawierzchnię betonową, mniej podatną na zużycie i mającą przetrwać bez remontu nawet 40 lat.

W budowie są trzy pozostałe brakujące odcinki autostrady A1. Mowa o odcinku A – Tuszyn-Piotrków Trybunalski, o długości 16 km, odcinku C – Kamieńsk-Radomsko, o długości 16,7 km oraz odcinku D – Radomsko-granica woj. śląskiego, o długości 7 km. Odcinki te mają powstać do 2022 roku.

Tematy w artykule: autostrada A1 budowa drogi

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zaostrzenie kar za kradzież tablic rejestracyjnych
Zaostrzenie kar za kradzież tablic rejestracyjnych
Nawet do pięciu lat więzienia grozić ma temu, kto ukradnie tablice rejestracyjne pojazdu. Rząd szykuje zmiany w tej kwestii.