mojeauto.pl > porady > Aktualności > Lexus UX po tuningu TRD

Lexus UX po tuningu TRD

Japoński tuner TRD wziął na warsztat Lexusa UX w wersji F Sport. Wcześniej tuningowi poddano modele ES i RC.

Lexus UX po tuningu TRD

Pakiet tuningowy od Toyota Racing Development składa się z przedniego spojlera, nakładek na progi, opływowych nadkoli, nakładek na lusterka, spojlera dachowego, pełnego tylnego dyfuzora i sportowych końcówek wydechu.

Elementy zestawu tuningowego występują w jednolitym kolorze, ale dostępne są też w wersji z czarnym wykończeniem. Na tym pakiecie się jednak nie kończy. Japoński oddział TRD ma bowiem do zaproponowania właścicielom Lexusa UX nieco więcej.

Inżynierowie opracowali również nowe, 18-calowe felgi z kutego aluminium, nowy amortyzator poprzeczny oraz komplet elementów wzmacniających konstrukcję podwozia i jego sztywność.

Lexus UX jest samochodem, który już w standardowej wersji wyróżnia się na ulicy dynamicznym designem. Uwagę zwracają choćby ostre kontury przednich reflektorów, nadkola o kształcie zbliżonym do kwadratu i zespolone tylne światła z aż 120 diodami LED.

Nadwozie seryjnego samochodu zostało też bardzo dokładnie przemyślane pod względem aerodynamiki. Tylne światła tworzą lotkę, która poprawia stabilność, podobne działanie mają krawędzie nadkoli.

Najciekawszym jednak rozwiązaniem są 17-calowe, aerodynamicznie wentylowane koła. Specjalnie opracowane klapki na krawędziach ramion poprawiają chłodzenie hamulców i zmniejszają zawirowania powietrza po bokach samochodu. To pierwsze takie rozwiązanie na świecie.

Podobnie jak w przypadku nowych Lexusów ES i RC, części tuningowe opracowane przez TRD Japan dla Lexusa UX F Sport są w tej chwili dostępne jedynie w Japonii. Body kit ze sportowymi końcówkami wydechu kosztuje 626 000 jenów, czyli niecałe 21 tys. złotych, 18-calowe felgi to wydatek 382 000 jenów (ok. 13 tys. złotych), za pakiet usztywniający trzeba zapłacić 100 000 jenów, czyli nieco ponad 3 300 złotych. Tyle samo kosztuje amortyzator poprzeczny.

Tematy w artykule: Lexus tuning

Podobne wiadomości:

Co to jest tuning?

Co to jest tuning?

Serwis auta 2007-06-05

Tuning mechaniczny

Tuning mechaniczny

Serwis auta 2007-06-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zaostrzenie kar za kradzież tablic rejestracyjnych
Zaostrzenie kar za kradzież tablic rejestracyjnych
Nawet do pięciu lat więzienia grozić ma temu, kto ukradnie tablice rejestracyjne pojazdu. Rząd szykuje zmiany w tej kwestii.