mojeauto.pl > porady > Aktualności > SUV-y rosną w siłę

SUV-y rosną w siłę

Jak przewiduje Volkswagen, już za kilka lat nawet co drugi samochód marki sprzedawany na świecie będzie miał nadwozie typu SUV.

SUV-y rosną w siłę

Volkswagen prowadzi największą w swojej historii ofensywę w dziedzinie aut typu SUV. W 2025 roku co drugi osobowy model tej marki sprzedawany na świecie będzie – według prognoz – właśnie tego rodzaju samochodem. Dzisiaj jest to co piąte auto.

Szczególnie dużego wzrostu sprzedaży swoich SUV-ów Volkswagen spodziewa się w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Chinach. Do 2025 roku marka będzie miała w globalnej ofercie ponad 30 modeli tego segmentu. Prezentując niedawno temu T-Crossa, model bazujący na miejskim Polo, Volkswagen uzupełnił paletę o najmniejszego SUV-a.

Touareg w klasie premium, Tiguan i T-Roc w klasie samochodów kompaktowych oraz nowy T-Cross wśród aut małych tworzą obecnie szeroką ofertę SUV-ów Volkswagena, która nadal będzie się rozrastać. W 2020 roku na rynku zadebiutuje ID. CROZZ – pierwszy SUV marki wyposażony w napęd wyłącznie elektryczny. Tego rodzaju auta są z kolei elementem ofensywy Volkswagena w dziedzinie pojazdów napędzanych energią elektryczną. W jej ramach do 2025 roku na rynkach całego świata ma się pojawić 20 nowych modeli.

Volkswagen zapowiadał ofensywę w segmencie SUV-ów już w 2015 roku i jak dotąd przynosi ona marce solidne zyski. Kompaktowy Tiguan drugiej generacji, którego debiut miał miejsce w 2016 roku, znalazł do dzisiaj niemal pięć milionów nabywców. Model ten należy do 10 najlepiej sprzedających się aut na świecie.

Przeznaczone na wybrane rynki modele Atlas (USA) i Teramont (Chiny) sprzedają się bardzo dobrze w tych krajach. Także Touareg, pierwszy SUV Volkswagena, jest dziś dostępny na rynku jako model trzeciej generacji i cieszy się bardzo dużą popularnością. Volkswagen spodziewa się, że wkrótce sprzedaż Touarega – liczona od modelu pierwszej generacji – przekroczy milion egzemplarzy.

Obecny od niedawna na rynku T-Roc, SUV należący do klasy aut kompaktowych, także miał udany start: od wprowadzenia go do sprzedaży pod koniec minionego roku znalazł prawie 130 tys. klientów.

Niebawem ofertę wzbogaci T-Cross, najmniejszy i najbardziej kompaktowy SUV Volkswagena, pierwszy model marki w tym segmencie rynku. T-Cross to samochód o wszechstronnych możliwościach, widać to m.in. w bogactwie dostępnych systemów asystujących i zwiększających poziom komfortu, jakie dotąd znajdowały się w samochodach wyższych klas.

T-Cross jest wyposażany standardowo w:

  • system Front Assist monitorujący przestrzeń przed autem z funkcjami rozpoznawania pieszych na jezdni oraz hamowania awaryjnego,
  • system Lane Assist utrzymujący go na wybranym pasie ruchu,
  • aktywny system ochrony pasażerów,
  • system Blind Spot Detection wspierający kierowcę podczas zmiany pasa ruchu.


Dzięki możliwości przesuwania tylnej kanapy T-Cross umożliwia dostosowywanie przestrzeni wewnątrz auta do chwilowych potrzeb i stwarza duże możliwości indywidualizacji.

Tematy w artykule: Volkswagen SUV

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki
Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki
Jak wynika z nowej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, ryzyko spowodowania wypadku przez nieubezpieczonego kierowcę jest wyższe, niż w przypadku ubezpieczonego kierowcy.