1. mojeauto.pl >
  2. porady >
  3. Bezpieczna jazda >
  4. Koronawirus a bezpiecznie tankowanie samochodu

Koronawirus a bezpiecznie tankowanie samochodu

Epidemia koronawirusa zmusza nas, kierowców, do zmiany wielu zachowań. #dbajmyosiebie i innych podczas tankowania na stacji, czy codziennego korzystania z samochodu.

Koronawirus a bezpiecznie tankowanie samochodu

Koronawirus a bezpieczne tankowanie na stacji benzynowej

Wiedząc, jak łatwo koronawirus przenosi się na drugiego człowieka, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, podczas korzystania np. ze stacji benzynowej.
  • Ważne jest, żeby zacząć od założenia foliowych rękawiczek jednorazowych przed sięgnięciem do dystrybutora.
  • Podczas płacenia trzeba stosować się do zasad wyznaczonych przez punkt handlowy. Chodzi o to, żeby jednocześnie w budynku stacji czy sklepu nie przebywało więcej osób niż te obsługiwane przez kasjera.
  • Należy stać w bezpiecznej odległości od personelu czy innych osób stojących w kolejce – jest to 1-1,5 metra – a płatności dokonywać za pomocą transakcji zbliżeniowych – kart płatniczych, smartfonów, itp.
  • Unikajmy płacenia gotówką, która ułatwia przenoszenie wirusa.
  • Ważne, aby pamiętać o warunkach pracy sprzedawców i personelu – na stacji paliw czy w sklepie. Wykonują oni obecnie szczególnie ważną społecznie pracę, a my jako klienci musimy uzbroić się w cierpliwość i mieć w tym trudnym czasie więcej wyrozumiałości.
  • Pamiętajmy też, że to nie personel i sprzedawcy odpowiadają za ewentualne zmiany zaopatrzenia w sklepie czy na stacji benzynowej, a to na nich właśnie często skupia się gniew i zniecierpliwienie klientów.

Na koniec pamiętajmy o częstym myciu rąk i odkażaniu ich płynem lub chusteczkami dezynfekującymi. Poniżej prezentujemy infografikę oraz film instruktażowy, przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia, które w przejrzysty sposób pokazują podstawowe zasady codziennej higieny w ochronie przed zarażeniem koronawirusem.

Zobacz także: jak korzystać z samochodu w czasie pandemii koronawirusa


Podobne wiadomości:

Niebezpieczne owoce przy drodze

Niebezpieczne owoce przy drodze

Bezpieczna jazda 2020-07-30

Alkohol i prowadzenie samochodu - kiedy można jechać?

Alkohol i prowadzenie samochodu - kiedy można...

Bezpieczna jazda 2020-07-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi A3 Sportback 40 TFSI e – hybryda plug-in
Audi A3 Sportback 40 TFSI e – hybryda plug-in
Audi A3 Sportback 40 TFSI e to nawet 78 km w trybie jazdy czysto elektrycznej i 204 KM mocy systemowej. Model zadebiutuje niebawem w sprzedaży.