1. mojeauto.pl >
  2. porady >
  3. Bezpieczna jazda >
  4. Koronawirus a bezpiecznie tankowanie samochodu

Koronawirus a bezpiecznie tankowanie samochodu

Epidemia koronawirusa zmusza nas, kierowców, do zmiany wielu zachowań. #dbajmyosiebie i innych podczas tankowania na stacji, czy codziennego korzystania z samochodu.

Koronawirus a bezpiecznie tankowanie samochodu

Koronawirus a bezpieczne tankowanie na stacji benzynowej

Wiedząc, jak łatwo koronawirus przenosi się na drugiego człowieka, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, podczas korzystania np. ze stacji benzynowej.
  • Ważne jest, żeby zacząć od założenia foliowych rękawiczek jednorazowych przed sięgnięciem do dystrybutora.
  • Podczas płacenia trzeba stosować się do zasad wyznaczonych przez punkt handlowy. Chodzi o to, żeby jednocześnie w budynku stacji czy sklepu nie przebywało więcej osób niż te obsługiwane przez kasjera.
  • Należy stać w bezpiecznej odległości od personelu czy innych osób stojących w kolejce – jest to 1-1,5 metra – a płatności dokonywać za pomocą transakcji zbliżeniowych – kart płatniczych, smartfonów, itp.
  • Unikajmy płacenia gotówką, która ułatwia przenoszenie wirusa.
  • Ważne, aby pamiętać o warunkach pracy sprzedawców i personelu – na stacji paliw czy w sklepie. Wykonują oni obecnie szczególnie ważną społecznie pracę, a my jako klienci musimy uzbroić się w cierpliwość i mieć w tym trudnym czasie więcej wyrozumiałości.
  • Pamiętajmy też, że to nie personel i sprzedawcy odpowiadają za ewentualne zmiany zaopatrzenia w sklepie czy na stacji benzynowej, a to na nich właśnie często skupia się gniew i zniecierpliwienie klientów.

Na koniec pamiętajmy o częstym myciu rąk i odkażaniu ich płynem lub chusteczkami dezynfekującymi. Poniżej prezentujemy infografikę oraz film instruktażowy, przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia, które w przejrzysty sposób pokazują podstawowe zasady codziennej higieny w ochronie przed zarażeniem koronawirusem.

Zobacz także: jak korzystać z samochodu w czasie pandemii koronawirusa


Podobne wiadomości:

Niebezpieczne owoce przy drodze

Niebezpieczne owoce przy drodze

Bezpieczna jazda 2020-07-30

Alkohol i prowadzenie samochodu - kiedy można jechać?

Alkohol i prowadzenie samochodu - kiedy można...

Bezpieczna jazda 2020-07-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak oczyszczane są spaliny nowych samochodów?
Jak oczyszczane są spaliny nowych samochodów?
By uzyskać niższą emisję szkodliwych substancji, producenci stosują złożone układy oczyszczania spalin. Najnowsze silniki spełniają surowe normy dzięki zastosowaniu złożonych rozwiązań technicznych wewnątrz silnika, ale przede wszystkim dzięki wydajnym i zaawansowanym systemom oczyszczania spalin.