1. mojeauto.pl >
  2. porady >
  3. Bezpieczna jazda >
  4. Wiosenne podróżowanie

Wiosenne podróżowanie

Wiosna, słońce, ciepłe i coraz dłuższe dni sprawiają, że częściej niż zwykle decydujemy się na wyjazd, choć na kilka dni, poza miasto. Dodatkowo niezwykle sprzyjające takim wyjazdom są długie weekendy, jakich w tym okresie jest w naszym kraju prawdziwe zatrzęsienie.

Wiosenne podróżowanie

Wyjazd na kilka dni, zaledwie kilkaset kilometrów od domu wydaje się być dla wielu przysłowiową pestką, jednak nie przestrzegając kilku podstawowych zasad możemy sami wpędzić się w nie lada kłopoty. Dlatego też poniżej prezentujemy kilka pożytecznych rad, które powinny uprzyjemnić naszą podróż i zapobiec wszelkim nieprzyjemnym niespodziankom na drodze.

- Przed każdym dłuższym wyjazdem warto skontrolować stan naszego pojazdu, a przynajmniej jego najważniejszych podzespołów (światła, opony, także zapasową, olej, hamulce). Szczególnie jest to ważne wiosną, kiedy to po zimie w aucie mogły pojawić się różnego rodzaju problemy.

- Pamiętajmy, żeby wszelkie czynności związane z podróżą przeprowadzić dzień wcześniej, a przed samym wyjazdem dobrze się wyspać i nie przejadać się.

- Również przed wyjazdem ustalmy z mapą w ręku, jeśli nie posiadamy nawigacji satelitarnej, trasę naszej podróży.

- Zapakujmy bagaż tak, by nie zasłaniał nam widoczności i aby nie przeszkadzał innym pasażerom.

- W długie weekendy wiosenne na drogach pojawi się wiele samochodów, więc jeśli mamy być na miejscu o ustalonej porze wyjedźmy odpowiednio wcześniej.

- Wiosna to okres, w którym dość często padają deszcze, mogą pojawić się jeszcze przygruntowe przymrozki, mgły - dlatego dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych.

- Podczas dalekiej podróży mogą pojawić się oznaki zmęczenia. Lepiej zatrzymać się i odpocząć, nawet zdrzemnąć, niż walczyć ze zmęczeniem jadąc dalej.

- Niezwykle ważne jest zapewnienie podczas podróży odpowiednich atrakcji naszym dzieciom, które najszybciej zaczynają odczuwać oznaki zmęczenia i nudy.

- Zadbajmy o jakieś napoje, szczególnie przy słońcu i wysokich temperaturach, oraz ewentualnie o coś małego do zjedzenia.

- Przy wyjeździe zagranicznym, poza ustaleniem trasy, zapoznajmy się z przepisami drogowymi w tych krajach, przez które będziemy przejeżdżać. I oczywiście nie zapomnijmy o stosownych dokumentach.


Podobne wiadomości:

Menu dla kierowców. Co jeść w trasie?

Menu dla kierowców. Co jeść w trasie?

Bezpieczna jazda 2019-08-23

Wakacyjny wyjazd samochodem. Zasady bezpiecznej podróży

Wakacyjny wyjazd samochodem. Zasady...

Bezpieczna jazda 2019-07-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeden bieg w każdej sytuacji
Jeden bieg w każdej sytuacji
Pojawienie się aut elektrycznych wymusiło zmiany konstrukcyjne w układach przeniesienia napędu.