Zalety leasingu

Leasing jest coraz bardziej popularnym narzędziem wykorzystywanym przez przedsiębiorców do sfinansowania różnych inwestycji. Decyduje o tym przede wszystkim długa lista korzyści, które skłaniają do korzystania z leasingu.

Zalety leasingu

"Leasing wydaje się być stworzony do finansowania inwestycji samochodowych,
ponieważ dokładnie zaspakaja potrzebę klienta. Ta potrzeba to, wbrew tradycyjnemu myśleniu, nie posiadanie samochodu w sensie własnościowym, a przyjazne dla klienta użytkowanie samochodu. To podstawowa cecha wyróżniająca leasing." - mówi Jakub Kizielewicz - Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu Masterlease Polska.

Jako jedną z głównych zalet leasingu, szczególnie wobec konkurencyjnego kredytu samochodowego, wymienia się dużą elastyczność i wygodę w uzyskaniu środków na nabycie interesującej nas rzeczy. W przeciwieństwie do standardowych procedur kredytowych, leasing zapewnia minimum formalności i czasu, uproszczoną procedurę zawarcia umowy oraz wiele innych dodatkowych opcji, w tym m.in. ubezpieczenie pojazdu, jego rejestrację, przerejestrowanie, a nawet likwidację szkody.

Dla przedsiębiorcy leasing zapewnia dostęp do środków na sfinansowanie inwestycji, bez angażowania dużych środków własnych, które mogą być wykorzystane na inne cele. Jednocześnie nie pogarsza się zdolność kredytowa leasingobiorcy, a tym samym w każdej chwili istnieje możliwość pozyskania środków na inne inwestycje np. z kredytu bankowego.

Niezmienność wysokości opłat w całym okresie trwania umowy leasingowej pozwala dokładnie zaplanować wydatki leasingobiorcy w przyszłych okresach.

Nie można też zapomnieć o korzyściach podatkowych. Leasingobiorca (prowadzący księgę przychodów i rozchodów) może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu cały czynsz leasingowy w dniu jego poniesienia (w przypadku leasingu operacyjnego), a także całą opłatę wstępną.

I wreszcie na koniec kolejna jeszcze zaleta leasingu, choć nie znaczy, iż najmniej ważna. Specjalizacja. "Firmy leasingowe są w stanie zdjąć z klienta ciężar technicznej obsługi pojazdu i napraw w serwisach czy likwidacji szkód. Takie możliwości otwiera skorzystanie z produktów oferowanych przez firmy leasingowe specjalizujące się w finansowaniu i obsłudze technicznej flot samochodów." - zauważa Jakub Kizielewicz z Masterlease Polska.

Na podobną zaletę leasingu zwraca uwagę i Andrzej Sugajski: "Swoje doświadczenia w tym zakresie firmy wykorzystują przede wszystkim w podnoszeniu jakości świadczonych usług, jak i w rozszerzaniu ich zakresu. Minimalizowanie czasu i procedur związanych z przejęciem pojazdów do użytkowania, upusty cenowe, doskonałe warunki ubezpieczenia, obsługi posprzedażowej, zarządzanie pojazdami, karty paliwowe, to w coraz większym stopniu standard na rynku leasingowym w Polsce."

Tematy w artykule: leasing

Podobne wiadomości:

Kredyt czy leasing?

Kredyt czy leasing?

Zakup i sprzedaż samochodu 2008-04-21

Leasing a podatki

Leasing a podatki

Finansowanie zakupu samochodu 2007-02-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!