mojeauto.pl > porady > Premiery > Premiery Volkswagena na targach w Kolonii

Premiery Volkswagena na targach w Kolonii

Podczas Europejskich Targów Taksówkarskich w Kolonii Volkswagen Samochody Użytkowe przedstawił trzy modele przeznaczone do komercyjnego przewozu osób. Oczywiście w charakterystycznym „budyniowym” kolorze.

Premiery Volkswagena na targach w Kolonii
Przestronny Crafter Kombi ze sprawdzonym silnikiem Diesla zapewnia miejsce dziewięciu osobom. Wyposażone w wyłącznie elektryczny napęd ABT e-Caddy Maxi oraz ABT e-Caravelle to z kolei pojazdy łączące wszechstronność z nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie napędu.

Volkswagen Crafter Kombi Taxi

Na targach w Kolonii Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentował po raz pierwszy Craftera Kombi jako taksówkę. Samochód znakomicie sprawdza się zarówno na krótkich, jak i na dalekich dystansach i cechuje się przestronnym wnętrzem. Zapewnia przy tym szczególnie wysoki komfort, porównywalny z tym, jakim wyróżniają się typowe samochody osobowe, co w wypadku pojazdu tej wielkości jest dużą zaletą.

Na stoisku w Kolonii pokazano Craftera Kombi w wersji do przewozu osób wyposażonego w silnik 2.0 TDI (140 KM) 4MOTION ze średnim rozstawem osi i z dziewięcioma pojedynczymi fotelami. Model ten będzie wkrótce dostępny w dwóch wersjach różniących się dopuszczalną masą całkowitą (3,0 oraz 3,5 tony), z dachem zwykłym i wysokim.

ABT e-Caddy Maxi Taxi

Bezemisyjną taksówkę opracowano wspólnie z firmą ABT e-Line GmbH. Model ten bazuje na wydłużonym Caddy Maxi i zapewnia wiele miejsca dla pięciu osób wraz z bagażem. Jego przedział bagażowy ma pojemność 4,2 m3, dzięki czemu samochód zalicza się do najprzestronniejszych aut elektrycznych w swojej klasie.

Elektryczny Caddy ma zasięg 220 km (wartość prognozowana), świetnie nadaje się więc do użytku w strefach ekologicznych w dużych europejskich metropoliach. Źródłem napędu jest silnik elektryczny o mocy 82 kW, auto wyposażono w akumulator litowo-jonowy (37,3 kWh). Wyładowany akumulator można naładować energią elektryczną o mocy 40 kW w ciągu 50 minut do 80 procent pojemności.

ABT e-Caravelle Taxi

Drugim pojazdem, który Volkswagen Samochody Użytkowe opracował wspólnie z ABT e-Line GmbH jest ABT e-Caravelle. Cicha, wielkogabarytowa taksówka może przewieźć ośmiu pasażerów, kierowcę i bagaż.
W podstawowej konfiguracji ABT e-Caravelle ma litowo-jonowy akumulator o pojemności 37,3 kWh; w innej wersji akumulator ma pojemność nawet 74,6 kWh.

Zasięg obydwu odmian samochodu wynosi, odpowiednio, 208 i 400 km (wartości prognozowane). Podczas ładowania w cyklu „Quick-Charge” akumulator można zasilić prądem o mocy 40 kW w ciągu 50 minut do 80 procent jego pojemności.

Obydwa elektryczne modele ABT pojawią się na rynku w połowie przyszłego roku

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Tucson N Line
Hyundai Tucson N Line
Hyundai Tucson N Line to usportowiona wersja specjalna popularnego SUV-a. Znamy już jego polskie ceny.