mojeauto.pl > porady > Serwis auta > Mycie podwozia

Mycie podwozia

Niektóre z programów dostępnych na myjniach zawierają opcję mycia podwozia. Rzadko jednak z niej korzystamy, jak się okazuje, a szkoda, bo spód naszego auta także domaga się od czasu do czasu porządnej kąpieli.

Mycie podwozia

O ile mycie karoserii częściej przeprowadzamy w okresie od wiosny do jesieni, to podwozie dobrze jest poddać myciu także i zimą. Dlaczego? Ano, z tego powodu, że sól czy inne środki chemiczne zawierające chlorki wapnia czy potasu, którymi posypywane są nasze drogi źle wpływają na stan naszego podwozia. "Bardzo często jeszcze w czerwcu można natrafić w wewnętrznych częściach nadkoli czy innych zakamarkach na resztki soli. Dlatego po zimie mycie podwozia powinno stać się naszym nawykiem, jeśli chcemy skutecznie zapobiegać rdzewieniu tej części auta" - radzi mówi Artur Romański, mechanik samochodowy.

Mycie podwozia to chyba jedyna czynność, której lubujący się w czyszczeniu auta we własnym zakresie nie będą w stanie samemu przeprowadzić. No chyba, że dysponują albo mają możliwość skorzystania gdzieś z kanału oraz mają dostęp do myjki wysokociśnieniowej.

Decydując się na mycie podwozia mamy do wyboru albo myjnię automatyczną, albo ręczne mycie. I podobnie jak w przypadku czyszczenie nadwozia, decydujący powinien być stopień zabrudzenia podwozia. Po długiej i śnieżnej zimie np., kiedy co najmniej kilkakrotnie miały miejsce obfite opady śniegu, a w ich następstwie na drogach pojawiały się pługi posypujące jezdnie różnymi specyfikami, warto jednak skorzystać z myjni ręcznej. Mamy wtedy pewność, iż większość zakamarków zostanie dość dobrze wypłukana wodą. Podobnie, gdy często zapuszczamy się w różne błotniste tereny. Myjnię automatyczną można z pewnością polecić tym kierowcom, którzy na bieżąco dbają o swoje auto i częściej niż raz w roku myją podwozie. Po okresie suchym gruntowne mycie podwozia nie jest koniecznością, wystarczy w zupełności w takim przypadku przejazd przez myjnię automatyczną.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...