Mycie podwozia

Niektóre z programów dostępnych na myjniach zawierają opcję mycia podwozia. Rzadko jednak z niej korzystamy, jak się okazuje, a szkoda, bo spód naszego auta także domaga się od czasu do czasu porządnej kąpieli.

Mycie podwozia

O ile mycie karoserii częściej przeprowadzamy w okresie od wiosny do jesieni, to podwozie dobrze jest poddać myciu także i zimą. Dlaczego? Ano, z tego powodu, że sól czy inne środki chemiczne zawierające chlorki wapnia czy potasu, którymi posypywane są nasze drogi źle wpływają na stan naszego podwozia. "Bardzo często jeszcze w czerwcu można natrafić w wewnętrznych częściach nadkoli czy innych zakamarkach na resztki soli. Dlatego po zimie mycie podwozia powinno stać się naszym nawykiem, jeśli chcemy skutecznie zapobiegać rdzewieniu tej części auta" - radzi mówi Artur Romański, mechanik samochodowy.

Mycie podwozia to chyba jedyna czynność, której lubujący się w czyszczeniu auta we własnym zakresie nie będą w stanie samemu przeprowadzić. No chyba, że dysponują albo mają możliwość skorzystania gdzieś z kanału oraz mają dostęp do myjki wysokociśnieniowej.

Decydując się na mycie podwozia mamy do wyboru albo myjnię automatyczną, albo ręczne mycie. I podobnie jak w przypadku czyszczenie nadwozia, decydujący powinien być stopień zabrudzenia podwozia. Po długiej i śnieżnej zimie np., kiedy co najmniej kilkakrotnie miały miejsce obfite opady śniegu, a w ich następstwie na drogach pojawiały się pługi posypujące jezdnie różnymi specyfikami, warto jednak skorzystać z myjni ręcznej. Mamy wtedy pewność, iż większość zakamarków zostanie dość dobrze wypłukana wodą. Podobnie, gdy często zapuszczamy się w różne błotniste tereny. Myjnię automatyczną można z pewnością polecić tym kierowcom, którzy na bieżąco dbają o swoje auto i częściej niż raz w roku myją podwozie. Po okresie suchym gruntowne mycie podwozia nie jest koniecznością, wystarczy w zupełności w takim przypadku przejazd przez myjnię automatyczną.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Hilux - znamy ceny w Polsce
Nowa Toyota Hilux - znamy ceny w Polsce
W salonach Toyoty można już składać zamówienia na nowego Hiluxa, który trafi do salonów na początku przyszłego roku.